OOBE (świadome śnienie)

Awatar użytkownika
Mich95
User
User
Reakcje:

OOBE (świadome śnienie)

Post by Mich95 » 05 paź 2018, 16:10

Eksterioryzacja (ang. out-of-body experience – OBE, rzadziej OOBE, doświadczenie poza ciałem) – wrażenie postrzegania świata spoza własnego ciała fizycznego. Osoby uważające, że doświadczyły OBE, wedle swoich relacji mogły się poruszać, dokonywać obserwacji i komunikować się z innymi istotami inteligentnymi, podczas gdy ich ciała spoczywały we śnie, lub głębokim relaksie. Ezoterycy uważają, że część osób doświadcza jednego lub kilku krótkich epizodów w ciągu życia bez żadnych wyraźnych przyczyn; inni zaś deklarują umiejętność wywoływania ich świadomie, np. za pomocą medytacji. OBE, a szerzej obenautyka, a więc sztuka podróżowania poza ciałem, wykorzystująca różne metody i techniki w celu wywoływania stanu OBE, obecnie zdobywa sobie coraz większą popularność, czego dowodem jest powstawanie w Internecie różnych portali internetowych oraz forów dyskusyjnych o tematyce OBE i LD. Istnieją osoby twierdzące, że doświadczają OBE w czasie snu lub przy medytacji."" źródło: wikipedia

ciekawe co nie? mieliście kiedyś coś takiego?

Awatar użytkownika
Misio
User
User
Reakcje:
Jestem: misiem
Kontakt:

Re: OOBE (świadome śnienie)

Post by Misio » 07 paź 2018, 0:47

Nawet kiedyś na forum takim się zarejestrowałem. Ale nic z tego, nie dla mnie takie coś.
Jako martwa dusza lewitująca w przestworzach tam jestem. O, może odnajdę i się choć przywitam.

ODPOWIEDZ