Zmierzch i upadek for

Awatar użytkownika
pix07
User
User
Jestem: ekscentryczny

Zmierzch i upadek for

Post autor: pix07 » 21 paź 2018, 13:14

W dobie globalizacji wszechobecnych komunikatorów i facebooków fora zaczyanją upadać.
Czy w dzisiejszych czasach jest miejsce dla for a możę nastąpił ich upadek .
Zapraszam gorąco do dyskusji.
Tam i tu dzień po dniu. ::slonce::

krzys
User
User
Jestem: krzysiem
Kontakt:

Re: Zmierzch i upadek for

Post autor: krzys » 21 paź 2018, 13:38

upadają tylko fora wielotematyczne ze względu na małą swobodę i rygorystyczne regulaminy. Na faceboku można swobodnie popisać i żaden mod nie stoi ludzą za plecami. Profesionalne fora o ściśle określonej tematyce jak o Motoryzacyjne informatyczne nie upadną nigdy jeśli np popsuł ci się samochód to jedynie na forum znajdziesz pomoc. Wyludnienie dotyczy jedynie for wielotematycznych.
Zobacz ile ludzi ma forum o wędlinach .
albo o epapierosach

Awatar użytkownika
Skryty
User
User
Jestem: Specyficzny
Kontakt:

Post autor: Skryty » 21 paź 2018, 19:10

Zależy też kiedy forum zostało założone, gdy założono je kilka lat temu i odpowiednio jest prowadzone to ma szansę bytu, ale gdy na przykład forum zakładasz teraz to nawet jeżeli będzie to forum ściśle w jednej dziedzinie to nawet jak będziesz mieć sposób na jego zareklamowanie to i tak daleko nie zajedziesz, bo z pewnością są fora o takiej samej tematyce, które są na tyle rozwinięte, że to nowe nie ma szans przeżycia.

krzys
User
User
Jestem: krzysiem
Kontakt:

Post autor: krzys » 21 paź 2018, 20:53

Jest mnóstwo tematów które można poruszać a na które fora nie powstały .
gdy nie było epapierosów nie było również forum o e papierosach lecz gdy je wynaleźli to forum się pojawiło.
gdy wynajdą coś nowego z pewnością powstanie forum o tej właśnie tematyce.
Fora wciąż są popularną formą komunikacji a fora tematyczne zawsze wygrają z facebookiem.
Co do for wielotematycznych ich rolę zdecydowanie lepiej spełnia facebook gdzie można swobodnie pogadać ze swoimi znajomymi.
Podam jeszcze inny przykład fora medyczne o neurologi depresji chorobach psychicznych są żywe bo takiej specyficznej pomocy nie znajdziesz na facebooku :) Prowadzę z Marianną forum dla przyjaciół dla osób które szukają bratniej duszy i chcą porozmawiać dla kogoś kto nie ma znajomych na facebooku może być to ciekawa alternatywa by poznać nowe osoby też nie jest to wielotematyk.
Chociaż i znam wielotematyki które dobrze funkcjonują np katharsis który nie ma za dobrej opinia oraz Interia czyli nie jest najgorzej.
Moje podsumowanie Fora o konkretnej specjalizacji zawsze będą istnieć . Wielotematyki rownież się utrzymają chociaż w czasach portali społecznościowych zapotrzebowanie na nie nie będzie tak olbrzymie jak kiedyś.

Awatar użytkownika
monte
User
User

Post autor: monte » 24 paź 2018, 17:14

Fakt ze to juz nie te czasy ze bylo po 100 ludkow dziennie na forum .
Ale i te specjalistyczne cienko cienko .

Kto chce i ma ochote zawsze wejdzie i napisze kilka slow .

A tu Karolcia musi pisac te swoje pikantne opowiadania , to i zleci sie stado szaranczy ! Ale tylko tu , nigdzie indziej.
pirat ::hello2::

Awatar użytkownika
Jesienna
Księżniczka Forum
Księżniczka Forum

Post autor: Jesienna » 27 lut 2019, 17:10

Wg mnie ludzie teraz mniej dyskutują. Raczej zawalają się obrazkami. Więc wiadomo, że szybciej jest na portalach to załatwić niż na forum. Potencjalnie więcej odbiorców. Mało osób siedzi nawet na tematycznych forach dla samego pisania i dyskutowania. Większość się zarejestruje aby zadać pytanie. I jak otrzyma odpowiedź, to tyle go było.
Mi osobiście na takich użytkownikach by nie zależało.
Wielotematyki mają tę przewagę, że dyskusji może być tyle, co ludzkich pomysłów. I jest szansa, że różni ludzie, o różnych zainteresowaniach się zadomowią i po prostu zostaną.

Dziś, wg mojej opinii, nie ma co liczyć na różnorodność, bo na fora wpadają ciągle ci sami ludzie. Po co więc mam zaglądać na 10 for, skoro spotkam te same osoby?

Powoli zaczynamy wracać do starej metody prowadzenia forum, zataczamy koło.
Fora zaczynamy zamykać, ograniczać ich dostępność. Robią się elitarne, na hasło albo tylko zaproszenie administratora. Admin, zwykle, na takim forum utrzymuje niepodzielną, ale sprawiedliwą władzę. Nie ma rozpasania i pisania o głupotach. Są prawdziwe dyskusje.
Jakieś 15 lat temu takie fora były. I ludzie chcieli tam pisać. Potem zaczęli marudzić, że fora są niedostępne dla wielu. To otworzyły się na innych, nowych ludzi. Została wpuszczona hołota, która zaczęła włazić na głowę administratorom. Od tego czasu prawie nikt nie szanuje administratorów. Bo użytkownik jest taki super ważny. Ale to nie użytkownik daje własną kasę na utrzymanie miejsca, w którym ktoś przebywa. A niejednokrotnie to nie są małe pieniądze - zakładając, że ktoś chce mieć działające i ładne forum.
Fakt, użytkownik daje treść... to ważny wkład. Ale mimo wszystko wg mnie poczucie własnej wartości i cenności dla forum, nie powinno służyć jako straszak na admina.
Myślę, że naprawdę wracamy do formy zamkniętych for.
Natrafiłam już na kilka takich. Na jednym jestem stale.
Wielki plus, bo dobrze poznałam innych userów, jest kameralnie, dyskusje są ciekawe, nie ma reklam ani trolli czy ludzi, którzy się obrażają itd. Admin trzyma rękę na pulsie. I wiecie co? Ani razu nie musiał dać ostrzeżenia.
Ludzie sami wyczuwają, że na tym forum nikt się z nimi w kulki bawić nie będzie.

Uważam, że taka forma jest lepsza niż otwarte fora dla wszystkich. Zaślepiły nas statystyki, a nie jakość. Trzeba z tym skończyć.

Awatar użytkownika
monte
User
User

Post autor: monte » 27 lut 2019, 17:22

Sluszne uwagi  ::macha::

Awatar użytkownika
Saluto
User
User
Kontakt:

Post autor: Saluto » 06 mar 2019, 13:04

Ciekawa wypowiedź Jesiennej  ::piwerko::  

Macie coś spitolone "cytowanie", gdyż chciałem zacytować Jesienną i się robi miszmasz  ::glupawy::  

Ps. ale tylko gdy cytujesz dłuuuugi tekst.  Obrazek

Awatar użytkownika
monte
User
User

Post autor: monte » 06 mar 2019, 14:15

@Saluto , jak pisalem wczesniej  nie wiesz jak to robic !  wystarczy  podwietlic myszka tekst ktory chcesz zacytowac , wyswietli sie chmurka  " cytuj" i automatycznie  bedzie  ten tekst w edytorze !

Awatar użytkownika
monte
User
User

Post autor: monte » 06 mar 2019, 14:21

przyklad

Quote.PNG
Quote.PNG (10.19 KiB) Przejrzano 879 razy

Awatar użytkownika
Misio
User
User
Jestem: misiem
Kontakt:

Post autor: Misio » 09 mar 2019, 1:37

monte pisze:
06 mar 2019, 14:15
jak pisalem wczesniej  nie wiesz jak to robic !

Działa :)

Awatar użytkownika
Saluto
User
User
Kontakt:

Post autor: Saluto » 07 maja 2019, 12:25

monte pisze:
06 mar 2019, 14:15
 @Saluto , jak pisalem wczesniej  nie wiesz jak to robic !  wystarczy  podwietlic myszka tekst ktory chcesz zacytowac , wyswietli sie chmurka  " cytuj" i automatycznie  bedzie  ten tekst w edytorze !
Co nie zmienia faktu, że cytowany dłuższy fragment czyjegoś tekstu jest do bani!!   :-D 

Ps. Na edytorze ABC3 można zacytować kilometrowej długości tekst i nie ma szopek  ::wcudzyslowiu::

Awatar użytkownika
monte
User
User

Post autor: monte » 07 maja 2019, 15:48

tu tez nie ma szopek , pisalem tyle razy , nie umiesz sie poslugiwac.

Awatar użytkownika
monte
User
User

Post autor: monte » 07 maja 2019, 15:49

a ABC3  mozna sobie w buty wsadzic  , to nie jest  dobry edytor  ,  byl dobry ale przed nastaniem phpBB 3.2 .

ODPOWIEDZ